Blog


Jako děti jsme posílali po řece zprávy v lahvi. Představovali jsme si, kam až ten kousek papíru ukrytý ve skle dopluje, kdy a kde ho někdo najde. Zatím mi žádná odpověď nepřišla.
Teď se blíží volby. Hodně lidí v nich má své vlastní poselství. Není tak romantické jako lahvová pošta mého dětství, ale o to je jasnější. "Volit...

Jedním z trendů poslední doby se stávají nové technologie na zpracování odpadu. S blížícím se koncem skládkování ale i klesajícím zájmem o plastové odpady v Asii se otázka "Kam s ním?" stává stále aktuálnější. V Plané proto plánují stavbu depolymerizační jednotky.

Z regionu

30.09.2020

Příliš pomalý expres Pendolino jede

Zlepšení hospodaření s vodou je jednou z největších výzev, před kterou v souvislosti se změnami klimatu stojíme. Na dostatečném množství vody a její kvalitě jsme totiž zcela závislí. Za vodu neexistuje žádná náhražka.

Při volbě senátora je třeba mít vždy na paměti, že zvolený není v druhé komoře Parlamentu ČR proto, aby zastupoval konkrétní zájmy obvodu, kde byl zvolen. Nemá tedy smysl slibovat řešení ohraničených místních problémů a zájmů. Senátor ale může zastupovat principy a k tomu se zkušenost z konkrétního regionu hodí.