SVATAVA 2020

07.07.2020

Zelení zahájili na Chebsku a Tachovsku senátorskou kampaň


Úspěšná zelená starostka Kladrub Svatava Štěrbová zahájila v Chodové Plané svou cestu za senátorskýcm postem. V Chodové Plané, která leží uprostřed senátorského obvodu číslo tři, připravili Zelení z obou k obvodu náležejících krajů, Plzeňského a |Karlovarského, společně vykročili do volebního klání.

A s jakou misí Svatava Šterbová odstartovala?"Svůj volební obvod dobře znám nejen proto, že jsem zde doma, ale i ze svého dvanáctiletého starostování. Potkávala jsem se s kolegyněmi a kolegy z různých míst Chebska a Tachovska, společně jsme řešili rozvoj regionu, kvalitu a stav vody, odpadové hospodářství, dotace i přeshraniční spolupráci. Tyhle zkušenosti, stejně jako své právnické vzdělání bych ráda zúročila při budoucí práci senátorky. Vedle ochrany životního prostředí a vzdělávání je pro mne důležitá ochrana lidských práv a důstojného života. Slibuji občanům, že budu vždy stát na straně občanů, protože stále věřím, že politika je cesta za hledáním dobra a spravedlnosti. Taky si stojím za tím, že dnešní doba, stav společnosti a klimatická krize, potřebuje Zelené v parlamentu.".

Slavnostnímu startu do senátorské kampaně s titulkem Svatava 2020 přijeli do Chodové Plané přijeli mnozí kolegové a kolegyně popřát úspěch Svatavě Štěrbové. "Naše společnost potřebuje, aby byl slyšet i ve vrcholné politice jak zelený tak také ženský hlas a Svatava takovým hlasem rozhodně bude!" prohlásila spolupředsedkyně českých Zelených, Magdalena Davis, starostka Mníšku pod Brdy. Zelený senátor Petr Orel k tomu dodal: "Současný Senát je i úspěšný i díky pestrému složení. Hlas zkušené právničky a úspěšné starostky nás může posílit v naší snaze udržet české zákony smysluplné a srozumitelné. Mám zato, že právě tomuto kraji bude slušet, když jej bude zastupovat Strana Zelených".

Společně se zahájením kampaně byly také spuštěny webové stránky www.svatava2020.cz, kde naleznete další informace o kandidátce a její kampani.

MgA. Mgr. Roman Černík
Ves Touškov 16 pošta Stod 333 01
Tel.: 377 880 092, mobil: 604 281 500 mail: 

cernik@volny.cz

Zadavatel: Strana zelených Zpracovatel: Coxworking s.r.o.